Автомобилът, с който Катя ще се съзтезава в първи кръг, е собственост на бившия футболист на червените Флорентин Петре
Нежната половинка на рали пилота Румен Дунев – Катя, ще вземе участие впърви кръг от Дамският Рали Шампионат на България, а колата с която блондинката ще се състезава е собственост на ексфутболиста на ЦСКА Флорентин Петре.
След като през 2007 г. Дунева извоюва шампионската титла в Дамският Рали Шампионат в клас над 2.0 куб.см и пропусна 2008, заради ангажиментите си на Мисис България, Катя отнова дава сериозна заявка за добро представяне в дамското рали състезание.
Катя ще се опита да запише победа и на предстоящото състезание с Фиат 500 Абарт.
Собственикът й Флорентин Петре е семеен приятел на Дуневи и също е много запален по моторните спортове.
Ралито ще се проведе в Благоевград на 07.03.09г. , като последните години конкуренцията между дамите е много голяма, а разликите във времената много малки.
„Не мога да кажа, че съм много добра в карането на бързи коли, но по стечение на обстоятелствата животът ми е свързан с автомобилният спорт и заради професионалният отбор зад гърба ми съм длъжна да се боря за победа!”, заяви една от най-красивите омъжени българки.
Източник: donbalon.eu